Frontend Developer

Căutăm noi colegi cu care să ne potrivim cultural și care să aibă experiența tehnică necesară pentru proiectele noastre.

Dorim să găsim pe cineva care

  • este proactiv, cu spirit dе inițiativă
  • este interesat să învețe, să se documenteze, să se perfecționeze
  • caută un mediu în care să se poată exprima liber, să poată veni cu idei și să poată contribui la toate activitățile echipei.

Din perspectivă tehnică avem nevoie dе cineva care

  • cunoaște foarte bine HTML5 și CSS3
  • are experiență, dovedibilă cu portofoliu, în transpunerea din PSD și din XD în HTML, CSS și JS ( în general cu jQuery, uneori cu Bootstrap)
  • are experiență în JavaScript, fără a fi nevoie să cunoască un framework sau o biblioteca anume, poate învăța la noi ceea ce avem nevoie
  • are o bună gândire algoritmică și poate sa o aplice în implementarea de scripturi JavaScript și în identificarea cauzelor unor erori

Descrierea jobului

  • Postul implică pregătirea elementelor necesare pentru implementarea interfeței grafice a portalurilor web și a altor aplicații web-based. Majoritatea proiectelor necesită transformarea din PSD sau XD în HTML+CSS pentru proiecte noi. O parte din proiecte necesită adaptări ale portalurilor deja existente și intervenții pe proiecte aflate în mentenanță.
  • Proiectele sunt de dimensiuni variate, în general de la o săptămână până la 1-2 luni de lucru pentru activitatea specifică de frontend.
  • Clienții acestor proiecte sunt din România, din țările de limbă germană și din alte țări din vestul Europei.
  • Noul nostru coleg va lucra sub coordonarea directă a unui manager de proiect din cadrul echipei Arxia.
  • Avem un program flexibil, o atmosferă colegială și relaxantă.
  • Acordăm sprijin pentru învățare și participare la evenimente.
  • Se poate lucra remote de acasă sau de la biroul nostru din centrul Clujului (la 2 minute de Sora).
  • Oferim un pachet de servicii medicale la o clinică colaboratoare și alte beneficii despre care vom discuta la interviu.

Dacă ești interesat, te rugăm să ne trimiți CV-ul tău la mailul office@arxia.com și noi te vom contacta ulterior. Abia așteptăm să ne cunoaștem!